Co to jest „ripstop” i dlaczego wykorzystujemy go w Air Lips?

Wytrzymałość i lekkość – to najważniejsze właściwości leżaka Air Lips. Osiągnięto je dzięki materiałowi ripstop, z którego został wykonany. Materiał ten jest odporny na wilgoć, wahania temperatury, wytrzymuje obciążenie do 250 kg mimo iż sam waży zaledwie 1,5 kg. Czym jest „ripstop”, z czego słynie i gdzie się go wykorzystuje – dowiedz się już teraz.

Wzmocniona nić jest w stanie wytrzymać wszystko

Angielskie słowo rip  tłumaczymy jako „rwać się”, а stop  jako „zaprzestać” czy „zatrzymać” coś. Możesz więc być pewny, że nawet jeżeli na wyrobie wykonanym z tkaniny ripstop pojawi się dziurka, zostanie ona zlokalizowana i zabezpieczona przed dalszym powiększaniem się. Takie właściwości materiał zawdzięcza specjalnej wzmocnionej nici nylonowej, której włókna tworzą wypukłą kratę wplecioną w całą strukturę. Nylonowa siatka zapewnia wytrzymałość i długowieczność niezależnie od podstawowego składnika wykorzystanego w korpusie siatki. W tym przypadku bawełna i syntetyki nabierają zupełnie nowych właściwości eksploatacyjnych.

Sposoby użycia

Ripstop różni się pod względem struktury i wypełnienia. Najbardziej popularne jego rodzaje to:

  • Nylon balistyczny z grubych nici poliamidowych. Jest mocny, twardy i śliski. Materiał ten był używany do wykonywania pierwszych kamizelek kuloodpornych oraz amunicji wojskowej;
  • Poliester ripstop jest cięższy od nylonu batalistycznego. Jest używany do produkcji wyposażenia turystycznego.
  • Ripstop mieszany – materiał na bazie włókien naturalnych i syntetycznych. Jest wykorzystywany w produkcji odzieży roboczej;
  • Nylon ripstop – jeszcze jedna nazwa materiału syntetycznego. Poza wytrzymałością charakteryzuje się niewielką wagą i jest wodoodporny. Używa się go do produkcji ubrań dla rybaków i myśliwych, plandek, pokrowców, żagli, spadochronów i aerostatów. Po dodatkowej impregnacji świetnie nadaje się również do produkcji ubrań roboczych.

Wyroby z ripstopu służą co najmniej trzy lata, bez utraty właściwości eksploatacyjnych.

6 zalet ripstopu:

  1. Wytrzymałość.Materiał zachowuje swoje właściwości nawet po uszkodzeniach mechanicznych, przecięciach i przebiciach;
  2. Długowieczność. Wyroby z ripstopu służą co najmniej przez trzy lata bez utraty swoich właściwości eksploatacyjnych;
  3. Lekkość. Wzmocnienie nici nie ma praktycznie wpływu na wygląd zewnętrzny wyrobu. Wręcz przeciwnie przy ich pomocy wyroby mniej się zużywają i są bardziej wytrzymałe;
  4. Odporność na wilgoć i wahania temperatury. Ripstop jest odporny na opady i wahania temperatury. Zachowuje swoje właściwości nawet w 40-stopniowym mrozie, dzięki czemu można używać go o każdej porze roku na powierzchniach wszelkiego rodzaju. Materiał nie robi się wyblakły, nie osiada, nie zsuwa się, nie poddaje się procesom gnilnym i podpaleniu.
  5. Uniwersalność.Ripstop nadaje się do produkcji wyposażenia turystycznego, ubrań roboczych, toreb, spadochronów;
  6. Dobra wentylacja.Materiał ten wspaniale przepuszcza powietrze i szybko schnie.

AirLips to rewolucyjne odkrycie. Dzięki niemu możesz się komfortowo poczuć w dowolnym miejscu. Zamierzasz kupić walizkę na urlop? Jesteśmy przekonani, że niewielki plecaczek w przyjemnym kolorze nie będzie stanowił nadmiernego obciążenia, sprawi natomiast, że już w podróży, a potem na wczasach będziesz się czuł jak u siebie w domu. Aby kupić dmuchany leżak AirLips wystarczy kilka kliknięć!

Do zobaczenia na Bali:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *